Presset

Vår kunde var ansatt i en IT-bedrift og hadde 25 års ansiennitet. Bedriften gikk med underskudd og ledelsen tok en avgjørelse om å nedbemanne. Den aktuelle avdelingen som vår kunde arbeidet i besto av kun fire personer. De andre ansatte hadde henholdsvis 2, 3 og 4 års ansiennitet.

Bekymret mann

Vår klient mottok varsel om nedbemanning. Han var uenig i bedriftens utvelgelse av hvem som skulle få fortsette og ville ikke skrive under på en avtale om å slutte frivillig.

HELPs advokat møtte bedriftsledelsen sammen med arbeidstakeren med tanke på å få til en sluttavtale for kunden.

Sluttpakke

Vår klient hadde gratis advokathjelp gjennom sin advokatforsikring og hadde ingen økonomisk risiko om han skulle tape en sak i retten.  Vi gjorde også oppmerksom på at dersom det ble rettssak, ville vi kreve at vår mann skulle få fortsette i stillingen til saken ble rettskraftig avgjort. Fra oppsigelse til rettskraftig avgjørelse i tingretten eller lagmannsretten kan det gå måneder og år.

Etter tre timers intense forhandlinger fikk arbeidstakeren tilbud om en sluttpakke som innebar lønn uten arbeidsplikt i 15 måneder.

Kunden fikk:

 
Sluttpakke 15 mnd, utdanningsstøtte, med mer  
10 advokattimer à kr 1500,- 15 000,-

 

 

Sist oppdatert: 01.11.2010 11:02

Ring oss på 07123!

Ring oss på 07123!

Fra utland: 00 47 22 98 52 00

Åpningstider

Man - fre 08.30 - 16.30

Advokatforsikring

Advokatforsikring - trygghet og juridisk bistand

Advokatforsikring gjør juridisk bistand tilgjengelig for alle, til en pris man har råd til.

Kollektive avtaler

Kollektive avtaler for bedrifter og organisasjoner

Gjennom fagforbund og bedrifter kan vi tilby spesialtilpassede avtaler for våre forsikringsprodukter.